Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2017

Συνεχίζουν να πετούν ψηλά οι Ίκαροι

Φωτογραφία του Ioannis Despotidis.Την έμπειρη, μαχητική και ιδιαίτερα φιλόδοξη ομάδα
του Σ.Α.Α.Κ. Ανατολια Θεσσαλονίκης . Αντιμετώπισαν σήμερα το απόγευμα στο κλειστό της κοιλάδας οι Ίκαροι .όμως η ομάδα του Στέργιου Ποργιόπουλου αποδείχθηκε για μια ακόμη φορά οτι είναι για μεγάλα πράγματα φετος

Το παιχνίδι ήταν από πλευράς σκορ ιδιαίτερα αμφίροπο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 10ο λεπτό με 19-18 και έκλεισαν το ημίχρονο προηγούμενοι με 42 -38 . Στο ίδιο ρυθμό συνεχίστηκε και το β ημιχρονο με τους Ικάρους στο 30ο να αποκτούν διαφορά 7 πόντων καθώς προηγήθηκαν με 59-52 .Το τελευταό δεκάλεπτο ήταν ρώσικη ρουλέτα με το συγκρότημα του Στέργιου Ποργιόπουλου να επικρατεί με 71-70