Κυριακή 21 Ιανουαρίου 2018

Πανσεραικός : Άξιζε κάτι παραπάνω

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΤΡΙΚΑΛΑ 1-1... ΤΕΛΙΚΟΔυνατός και πολύ βελτιωμένος ο Πανσερραικός άξιζε κάτι παραπάνω στο σημερινό παιχνίδι με τα Τρίκαλα

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΑΠΟ ΤΟ serresgoal

Πολύ δυνατά ξεκίνησαν και οι δύο ομάδες, με τους Θεσσαλούς να προσπαθούν να πιέσουν και να επιβάλουν το ρυθμό τους. Από την άλλη τα Λιοντάρια έχουν μπει κι αυτά δυνατά κι έχουμε δύο καλές στιγμές, μια για κάθε ομάδα μέχρι στιγμής. Στο 07' με τον Κάκκο ο οποίος κινήθηκε παράλληλα προς τη γραμμή της μεγάλης περιοχής αλλά το σουτ που επιχείρησε δεν ήταν πολύ δυνατό και το εξουδετέρωσε εύκολα ο Αποστολίδης. Στο 08' ένα μακρινό δυνατό σουτ του Τόμιτς από θέση μέσα αριστερά φάνηκε να αιφνιδιάζει τον Ρίστιτς που με δεύτερη προσπάθεια μπλόκαρε τελικά τη μπάλα...
20' ο Πανσερραϊκός μετά το πρώτο 5λεπτο, που οι Θεσσαλοί άσκησαν μεγάλη πίεση, όχι μόνο έχει ισορροπήσει το παιχνίδι αλλά είναι αυτός που έχει μια ελαφρά υπεροχή χωρίς όμως να έχει καταφέρει να δημιουργήσει κάτι επικίνδυνο, σε ένα παιχνίδι κέντρου μέχρι στιγμής, που το μόνο αξιοσημείωτο στα τελευταία λεπτά είναι ο τραυματισμός του Στέβιτς στο 19' που αποχώρησε πρόωρα από τον αγωνιστικό χώρο και αντικαταστάθηκε από τον Ρούτση
- Παρακολουθούμε ένα καλό και ανοιχτό παιχνίδι μέχρι στιγμής, με τις δύο ομάδες να δείχνουν διάθεση και να προσπαθούν για να πετύχουν κάτι θετικό
25' σουτ με καλές προϋποθέσεις του Τσιμίκα από το ημικύκλιο, αλλά ο Αποστολίδης καταφέρνει να μπλοκάρει τη μπάλα, αφού κι αυτό το σουτ δεν ήταν πολύ ισχυρό
27' ο Γιαννιτσάνης μέσα απ' την περιοχή κι αριστερά πιάνει δυνατό σουτ αλλά η μπάλα βρίσκει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων
33' ένα καλοχτυπημένο φάουλ του Γκούρτσα 5 μέτρα έξω απ' τη μεγάλη περιοχή, μπλοκάρει ο Αποστολίδης
38' μια λάθος απόφαση του διαιτητή Γιαννουλάκη, ο οποίος δείχνει ένα κόρνερ που δεν υπήρχε, έδωσε τη δυνατότητα στους φιλοξενούμενους να ασκήσουν πίεση για ένα 2λεπτο με τον Γιαννιτσάνη τελικό αποδέκτη να πιάνει σουτ μέσα απ' την περιοχή, που κατέληξε ψηλά άουτ
44' μετά από κόρνερ από δεξιά, στο πρώτο δοκάρι γυριστή κεφαλιά του Βέρτζου με τη μπάλα να περνάει άουτ απ' το δεξί κάθετο δοκάρι του Ρίστιτς
- 3 λεπτά οι καθυστερήσεις...
45'+ ΓΚΟΛ!!!!!!!!!!!! 1-0 ο Γκούρτσας. Ένα ανέλπιστο δώρο με την ολοκλήρωση του ημιχρόνου για τον Πανσερραϊκό έκανε ο τερματοφύλακας των Τρικάλων Αποστολίδης, όταν σε μια φάση που φαινόταν να ελέγχει πλήρως τη μπάλα κι ενώ ετοιμαζόταν να τη μπλοκάρει, αυτή του έφυγε μέσα από τα χέρια και κατέληξε στον Δημήτρη Γκούρτσα που καιροφυλακτούσε, δεν έχασε αυτή τη μοναδική ευκαιρία και με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στην ανυπεράσπιστη εστία των Θεσσαλών. Κλείνοντας έτσι με τον καλύτερο τρόπο το Α' ημίχρονο, αφού το γκολ αυτό έβαλε φωτιά στο Δημοτικό Γήπεδο Σερρών και πανηγυρίστηκε έξαλλα εντός κι εκτός αγωνιστικού χώρου. Ο Πανσερραϊκός παρουσίασε μια εικόνα πολύ βελτιωμένη, έδειξε διάθεση και πάθος σε ένα μοιρασμένο πρώτο μέρος όπου και οι δύο ομάδες προσπάθησαν να πετύχουν το γκολ, παίζοντας ανοιχτά χωρίς σκοπιμότητες, κάτι που με τη βοήθεια της θεάς τύχης ευτύχησε να πετύχει ο Πανσερραϊκός.
ΗΜΙΧΡΟΝΟ
 - Ξεκίνησε το Β' ημίχρονο με μια αλλαγή για τους φιλοξενούμενους - ο Ζγκούρι στη θέση του Ανδρεόπουλου
47' ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ!! Ο Γκούρτσας με κάθετη βγάζει τον Ρούτση στο σημείο του πέναλτυ, αυτός προσπαθεί να πλασάρει τον πορτιέρο, αλλά τελευταία στιγμή με τη βοήθεια ενός αμυντικού αποσόβησαν ένα μεγάλο κίνδυνο
52' επικίνδυνη σέντρα-σουτ του Κρητικού από δεξιά, η μπάλα περνάει λίγο άουτ
56' σέντρα από θέση μέσα αριστερά του Μιλοσάβλιεφ, ο Ντακόλ στο δεύτερο δοκάρι πιάνει πλασέ αλλά η μπάλα καταλήγει ψηλά άουτ
57' τραυματίας αποχωρεί από τον αγωνιστικό χώρο ο Γκούρτσας
60' αλλαγή για τους φιλοξενούμενους - ο Γροντής στη θέση του Ντακόλ
62' αλλαγή για τον Πανσερραϊκό - στη θέση του Γκούρτσα ο Πόζογλου
64' ΓΚΟΛ!!! 1-1 ο Τόμιτς εκτελεί εύστοχα το πέναλτυ, ένα πέναλτυ που κέρδισε ο Γροντής, όταν ανατράπηκε απ' τον Τσαμούρη
67' σέντρα ο Χιντζίδης από αριστερά, γυριστή κεφαλιά του Τόμιτς, μπλοκάρει ο Ρίστιτς
68' αλλαγή για τον Πανσερραϊκό - ο Δούμτσιος στη θέση του Κάκκο
74' ο Μιλοσάβλιεφ έπιασε δυνατό διαγώνιο σουτ, η μπάλα όμως κατέληξε άουτ απ' το δεξί κάθετο δοκάρι
75' δυνατό σουτ του Κρητικού λίγο έξω απ' την περιοχή, η μπάλα γλείφει το αριστερό κάθετο δοκάρι του Αποστολίδη
77' ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ!! Μετά από φάση διαρκείας ο Δούμτσιος μέσα απ' την περιοχή πιάνει δυνατό σουτ αλλά δε μπορεί να νικήσει τον Αποστολίδη, που αυτή τη φορά με διπλή προσπάθεια αποσοβεί ένα βέβαιο γκολ
80' αλλαγή για τα Τρίκαλα - ο Μάτος στη θέση του Τζόκιτς
92' αντεπίθεση των Θεσσαλών, ο Μιλοσάβλιεφ απ' το ύψος της περιοχής πιάνει δυνατό σουτ αλλά αποκρούει ο Ρίστιτς
ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Περ. Αμανατίδης): Ρίστιτς, Τσαμούρης, Τσελεπίδης, Ιωαννίδης, Στέβιτς(19' λ.τ. Ρούτσης), Ορφανίδης, Αναστασόπουλος, Τσιμίκας, Κάκκο(68' Δούμτσιος), Κρητικός, Γκούρτσας(62' Πόζογλου)
ΤΡΙΚΑΛΑ(Σωτ. Αντωνίου): Αποστολίδης, Κοτσώνης, Βέρτζος, Πάνος, Χιντζίδης, Ανδρεόπουλος(46' Ζγκούρι), Τζόκιτς(80' Μάτος), Μιλοσάβλιεφ, Τόμιτς, Ντακόλ(60' Γροντής), Γιαννιτσάνης
Διαιτητής: Γιαννουλάκης (Χανίων)
Βοηθοί: Τζιαμπάσης (Κοζάνης), Κουβαλάκης (Δράμας)
4ος: Καρατέρπος (Κοζάνης)